Queensland Branch Past Committee Members

Queensland Honour Board

YEAR PRESIDENT VICE PRESIDENT TREASURER SECRETARY
2015-16 J McLean Bennett M Crawford D Brough K Williams
2014-15 G Kopittke K Brown D Doolan J McLean Bennett
2013-14 D Brough G Kopittke D Doolan J McLean Bennett
2012-13 S Buchanan D Brough G Kitzrow S Santomartino
2011-12 L Cartwright S Buchanan R Bruce S Santomartino
2010-11 A McElnea L Cartwright R Bruce K Bryant
2009-10 T Baumgartl A McElnea G Kopittke K Marchiori
2008-09 P Kopittke T Baumgartl G Kopittke K Marchiori
2007-08 B Harms P Kopittke K Diefel/A McElnea B Carey
2006-07 K Watling P Tolmie S Catchpoole B Carey
2005-06 D Yule K Watling P Kopittke B Carey
2004-05 R Thwaites D Yule P Kopittke K Watling
2003-04 A Biggs R Thwaites C Vacher RC Bruce
2002-03 MJ Grundy A Biggs C Vacher RC Bruce
2001-02 AA Webb MJ Grundy PG Shields RC Bruce
2000-01 KM Hey AA Webb AE McElnea G Kopittke /RC Bruce
1999-00 M Littleboy /RJ Loch KM Hey AE McElnea FPC Blamey
1998-99 DM Freebairn M Littleboy A Biggs SR Raine
1997-98 NW Menzies DM Freebairn A Biggs SR Raine
1996-97 CR Ahern NW Menzies DE Baker SR Raine
1995-96 GH Price CR Ahern J Standley HM Hunter
1994-95 B Powell GH Price J Standley CR Ahern
1993-94 BM Schafer B Powell RC Dalal CR Ahern
1992-93 GE Rayment BM Schafer SF Glanville CR Ahern
1991-92 BJ Bridge GE Rayment SF Glanville ME Probert
1990-91 WM Strong BJ Bridge DE Baker PG Shields
1989-90 RC Bruce WM Strong DE Baker NW Menzies
1988-89 ME Probert RC Bruce AA Webb RJ Hartigan
1987-88 KJ Coughlan ME Probert EA Gardner BA Forster
1986-87 PG Saffigna KJ Coughlan ME Probert RW Plenderleith
1985-86 HB So PG Saffigna BJ Bridge RL Aitken
1984-85 JP Thompson WB So EK Best DM Freebairn
1983-84 RJ Myers JP Thompson DF Cameron AB McBratney
1982-83 NM Dawson RJ Myers BM Schafer BE Vandersee
1981-82 LC Bell NM Dawson PW Moody RL Aitken
1980-81 I Vallis LC Bell R Ison GG Beckmann
1979-80 PR Stevens I Vallis PB Powell PG Saffigna
1978-79 AL Clarke PR Stevens MJ Whitehouse SE Macnish
1977-78 RC McDonald AL Clarke MJ Whitehouse GE Rayment
1976-77 JS Russell RC McDonald RJ Myers I Vallis
1975-76 SA Waring JS Russell NM Dawson AS Black
1974-75 BJ Crack SA Waring NM Dawson RC Bruce
1973-74 IF Fergus BJ Crack IP Little R Reeve
1972-73 DG Edwards IF Fergus CJ Asher LC Bell
1971-72 GG Beckmann DG Edwards PJ Ross I Vallis
1970-71 HS Briggs GG Beckmann RD Ridge KJ Coughlan
1969-70 WE Fox HS Briggs KJ Coughlan JD Hughes
1968-69 GB Stirk WE Fox HS Briggs GG Beckmann
1967-68 AW Moore GB Stirk HS Briggs GG Beckmann
1966-67 KC Leverington AW Moore H Hassler RE White
1965-66 F Chippendale KC Leverington H Hassler A Hegarty
1964-65 CH Thompson F Chippendale IP Little IF Fergus
1963-64 PJ Skerman CH Thompson JD Hughea WE Fox
1962-63 AE Martin PJ Skerman GB Stirk RF Isbell
1960-62 JE Coaldrake AE Martin R Reeve RE Prebble
1958-60 CR von Stieglitz PJ Skerman (JE Coaldrake) H Hassler JD Hughes
1956-58 GD Hubble RE Prebble CH Thompson